hover animation preload

"Niezgodna" Veronica Roth
by Grafogirl in , ,Niezgodna napisana przez Veronicę Roth weszła na rynek, otwierając kolejną serię powieści osadzonych w anty-utopijnym świecie. Książki z tego gatunku podbijają ostatnio serca czytelników. Pewnie dlatego opowieść o młodej Beatrice została dobrze przyjęta, a zewsząd sypią się opinie, jakaż ta historia cudowna i wciągająca. Czy debiut Veroniki Roth faktycznie jest aż tak wspaniały, jak go wychwalają?


Na podwalinach Chicago został utworzony świat, którego mieszkańców podzielono na grupy zwane frakcjami - Altruizm, Erudycja, Nieustraszoność, Prawość oraz Serdeczność. Wszystkie odpowiadają różnym cechom ludzkiego charakteru. Każdy młody obywatel tego świata w wieku szesnastu lat przechodzi test przynależności, podpowiadający mu, którą frakcję wybrać. Takiego wyboru musi dokonać Beatrice – główna bohaterka powieści. Dziewczyna podejmuje odważną decyzję. Postanawia odejść od rodziny i iść za głosem serca - przechodzi do najbardziej niebezpieczniej, tajemniczej i budzącej respekt grupy – Nieustraszonych. W ten sposób dziewczyna wychowana w spokojnym domu, nagle zaczyna wyskakiwać z pociągów, biegać po dachach lub strzelać. Każdego dnia budzi się ze świadomością, że to mogą być jej ostatnie chwile w tym miejscu. Dziewczyna przeżywa zderzenie ze światem pełnym odwagi, adrenaliny i dobrej zabawy, ale również niebezpieczeństwa, z którym musi zmagać się każdego dnia. Właśnie dzięki temu oryginalnemu pomysłowi, powieść czyta się tak szybko i okazuje się tak wciągająca. 

Czytaj dalej:
http://ksiazki.polter.pl/Niezgodna-Veronica-Roth-c25403

4 komentarze:

Sheti pisze...

Podoba mi się ta seria :D Nie jest może najlepszą, jaką czytałam, ale naprawdę znakomicie mi się czyta twórczość pani Roth :)

Tirindeth pisze...

Jakoś nie ciągnie mnie do tej serii - chyba dlatego, że wydął ją Amber :P

Tala pisze...

Książka mi się podobała i to nawet bardzo. Muszę się w końcu zabrać za kontynuację :P

Jarka pisze...

Mam ją na półce i pewnie kiedyś przeczytam, póki co mam jakiś taki przesyt młodzieżówek xD

Prześlij komentarz