hover animation preload

Podsumowanie maja i zapowiedzi na czerwiec
by Grafogirl in ,

Podsumowanie maja

W maju przeczytałam sześć książek, czyli łącznie 2408 stron. Najdłuższą przeczytaną przeze mnie książką była "Gra o tron", a najkrótszą - "Bieg".

Która z nich najbardziej mi się podobała? Trudno ocenić. Za to zdecydowanie najgorszą lekturą było "Jutro" John'a Marsden'a. 

Zapowiedzi na czerwiec
Postanowiłam zaprezentować kilka książek, które mają premierę w czerwcu i na które niecierpliwie czekam :)
 
"Cień węża" - Rick Riordan


Opis wydawcy:

Od momentu, gdy młodzi magowie Carter i Sadie nauczyli się, jak podążać ścieżką bogów starożytnego Egiptu, wiedzieli, że odegrają ważną rolę w przywracaniu w świecie porządku – Maat. Nie spodziewali się jednak, że świat stanie się aż tak chaotyczny. Wąż chaosu, Apopis, uwolnił się i grozi, że za trzy dni zniszczy świat. Magowie są podzieleni. Bogowie znikają, a ci, którzy pozostali, są słabi. Waltowi, jednemu z najzdolniejszych uczniów Cartera i Sadie, nie pozostało zbyt wiele życia – czuje, że jego siły słabną. Ziya jest zbyt zajęta opieką nad zgrzybiałym bogiem słońca, Ra, żeby mogła być naprawdę pomocna. Czego może dokonać dwoje nastolatków z kilkoma jeszcze młodszymi uczniami?
Być może istnieje sposób na powstrzymanie Apopisa, ale jest on tak trudny, że może kosztować Cartera i Sadie życie – nawet jeśli im się powiedzie. Jednak aby mieć na to szansę, muszą zaufać obłąkanemu magowi, że ich nie zdradzi albo, co gorsza, nie pozabija. Trzeba być szalonym, żeby podjąć się tego zadania. Cóż, możecie zatem nazwać ich szaleńcami.

Zabawne sytuacje, niezapomniane potwory, nieustannie zmieniająca się drużyna przyjaciół i wrogów – w Cieniu węża tempo akcji nigdy nie zwalnia; trzeci tom jest wciągającym i w pełni satysfakcjonującym dopełnieniem trylogii Kroniki Rodu Kane‘ów.Wydawnictwo Galeria Książki
Autor: Rick Riordan
Tytuł: Cień węża
Cykl: Kroniki rodu Kane
Data premiery: 13 czerwca 2012
Liczba stron: 440
Oprawa: miękka

Poprzednie części: "Czerwona piramida" [recenzja], "Ognisty tron" [recenzja]

"Torebki i strzelanina" - Dorothy Howell


Opis wydawcy:
"Kolejna część serii współczesnych kryminałów, których wspólnym motywem są damskie markowe torebki. Pannie Haley Randolph (24 lata, nogi top-modelki, włosy godne by reklamować szampon w Vogue), chwilowo nic do szczęścia nie brakuje. Wprawdzie wciąż pracuje w domu towarowym Holt's i uczęszcza do college'u, ale za to odbyła wspaniałą wyprawę do Europy, gdzie nakupiła górę wspaniałych rzeczy (do przewiezienia ich z lotniska potrzebna była furgonetka!) i wreszcie "skonsumowała" swój związek z Ty'em Cameronem... tak jakby. Bowiem ten absolutnie cudowny, idealny i bezsprzecznie seksowny Ty, ani na jotę się nie zmienił. Wciąż pozostaje przede wszystkim biznesmenem, nawet w łóżku. No i oczywiście pojawia się kolejna, cudowna, niepowtarzalna, absolutnie fantastyczna torebka, którą Haley zauważy na fotografii w Elle i od tej chwili będzie myśleć tylko o niej. Co będzie miało poważne konsekwencje... Krótko mówiąc - mając głowę zaprzątniętą tylko myślami o tym, jak i gdzie dopaść nowe torebkowe cudo - Haley po raz kolejny pakuje się w kryminalną aferę. Znajduje zwłoki..."

Wydawca: Bellona
Liczba stron: 376 stron
Format:125x195 mm
Oprawa: miękka
Data premiery: 7 czerwca
Cena: 35,00 zł

Poprzednie części: "Torebki i morderstwo", "Torebki i trucizna" [recenzja]

"Klucz" - Marianne Curley


Opis wydawcy:

"Nic nie zostało rozstrzygnięte.
Niczego nie da się rozstrzygnąć bez wojny.
W ten sposób zbudowano Wszechświat.
Trzecia i ostatnia część serii „Strażnicy Veridianu”. Tym razem narratorami powieści są Matt i Rochelle.
Zakon Chaosu wzrósł w siłę. Lathenia, wciąż wściekła z powodu śmierci ukochanego Marduka, nie chce dłużej czekać i wypowiada Straży ostatnią bitwę. Stawką jest kontrola nad wszystkimi światami... Oszalała bogini nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój cel. Członkowie Straży są w poważnych kłopotach – muszą odnaleźć zaginiony klucz, który pozwoli otworzyć zbrojownię w mitycznym Veridianie. Ale to nie jedyny problem. W ich szeregach ukrywa się zdrajca. Narastająca niepewność i podejrzliwość utrudniają Strażnikom skuteczne działanie. Zbliża się czas wypełnienia proroctwa, czas ostatecznego starcia z Lathenią... Kto ze Strażników okaże się akolitą Chaosu? Kto zdradzi w godzinie najwyższej próby?"Wydawnictwo Jaguar
Autor: Marianne Curley
Tytu: Klucz
Seria: Strażnicy Veridianu
Data premiery: czerwiec 2012
Cena 39,90 zł

Poprzednie części: "Straż" [recenzja], "Mrok"


"Binka, który ma przechlapane, bo żona niedługo rodzi (a do tego jest piekielnie inteligentna), centaura Chestera (który ma przechlapane, bo jego żona niedawno urodziła i interesuje się głównie źrebakiem, a nie małżonkiem) oraz Crombiego (który ma jeszcze bardziej przechlapane, bo na czas misji został zamieniony w gryfa i może tylko krakać).
Niedługo później do grupy dołączają Dobry Czarodziej Humfrey oraz grudka gliny w postaci golema z niewyparzoną gębą i darem tłumaczenia każdego języka na ludzki.
Gdzie znajduje się źródło magii? Czy bohaterowie do niego dotrą? Jak wygląda wieczór w wiosce zamieszkanej przez same kobiety? Na te oraz wiele innych pytań odpowiada drugi tom serii "Xanth", który przypominamy czytelnikom w zupełnie nowym przekładzie (wydawca zapewnia, że żaden golem nie ucierpiał podczas jego powstawania)."

Autor: Piers Anthony
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Tłumacz: Paweł Kruk
Rok wydania: 2012
Lczba stron: 448
rodzaj wydania: broszurowa
Format: 135x204 mm
Cena: 39,90zł 
Data premiery: 13.06.2012

12 komentarze:

Miłośniczka Książek pisze...

6 książek to przyzwoity wynik :) życzę Ci oczywiście, aby czerwiec był bardziej owocny :)
a co do zapowiedzi? hmm... może niektóre z tych książek bym widziała i u siebie :P

Książkowa. ☺ pisze...

Całkiem nieźle. :) czy będzie recenzja Gry o Tron?:D

Grafogirl pisze...

Będzie :) Jest już prawie gotowa. Obawiam się jednak, że najpierw wstawię recenzję "Zieleni szmaragdu" i "Ognistego tronu".

Ruda pisze...

wynik całkiem niezły :) i jesteś chyba pierwszą osobą, u której widzę negatywne słowo o "Jutro" :) ja jeszcze nie czytałam więc własnego zdania nie mam :)
ps. zapraszam do mnie na konkurs :)

Elen pisze...

Mi się "jutro" raczej podobało :) a z tych zapowiedzi nic mnie nie interesuje :D Pozdrawiam!

Drrim pisze...

Też czekam na Torebki i strzelaninę :)
Gratuluje kolejnego podsumowania i życzę jeszcze wielu :)

Wakacyjna pisze...

Gratuluję wyników. Co do zapowiedzi to nie znalazłam w nich raczej nic dla siebie ;)

scorpius pisze...

Jestem zaskoczona że "Jutro" Ci się nie podobało, no ale cóż, każdy ma inne gusta :)

GumcioBook pisze...

Świetne wyniki! W zapowiedziach jakoś nie ma nic dla mnie.

Catalina pisze...

Gratuluję wyników ;) A wśród zapowiedzi znajdzie sie też coś dla mnie ;)

Blueberry pisze...

Gratuluję, bardzo dobre wyniki! Ja w zapowiedziach nic sobie nie upatrzyłam.

Książkowa. ☺ pisze...

Już się nie mogę doczekać :)

Prześlij komentarz